Hosting taşıma sırasında sitemizde veri kaybı yaşadık ve tüm üyelikler silindi. Tekrar üye olmanız ricası ile VagcLubTR Yönetimi


Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cam Filmi Nasıl Kolayca Sökülür?
#1
Cam filmi nasıl sökülür?

Yeni takılmış Cam filmi kenar kısımlarından tırnağımızla veya falçata yardımıyla yavaş yavaş çapraz çekimlerle kaldırılır.

Cam filmi camdan ayrılmıyorsa, fön makinesi yardımıyla filmi ısıtıp yumuşadıktan sonra yine yavaş yavaş ve çapraz çekimlerle rahatlıkla ayırabilir.

İnatçı olan cam filmlerinde ise buhar makinesi kullanılarak kolaylıkla sökülür. Buhar makinesini nerden bulayım derseniz. Limon suyu ve fön makinesi işinizi görecektir. Kenarlarından kaldırdıktan sonra fön makinesiyle ısıtılan film yavaş çekimlerle gelmiyorsa cam ile film arasına limon suyu sıkarak yapışkanlığını azaltırız ve bu sayede kolaylıkla cam filmlerimizi sökmüş oluruz.

Rezistansa zarar vermeden Arka cam filmi nasıl sökülür?

Arka camda bulunan rezistansa zarar vermeden cam filmini sökmek için yapmamız gereken en basit yöntem iki adet siyah veya koyu renkli çöp torbası tek kat ve cam genişliğinde olacak şekilde ayarlanır. Amonyak etkili su eğer bulamıyor isek limon veya limon suyu ihtiyaç duyacağımız malzemelerimizdir. Camın iç ve dış tarafını temizledikten sonra dış tarafına çöp poşetinizi yapıştırırız. İç tarafına yapıştırmadan önce amonyak veya limon suyunu sprey yardımıyla camın her tarafına sıkıldıktan sonra poşetimizi cama yapıştırırız. Arka cam güneş görecek şekilde park edilir 3 saat o şekilde bekledikten sonra cam filmi rezistansa zarar vermeden kolaylıkla sökülür.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi