Hosting taşıma sırasında sitemizde veri kaybı yaşadık ve tüm üyelikler silindi. Tekrar üye olmanız ricası ile VagcLubTR Yönetimi


Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leon, Türkiye' de En Çok Satanlar Listesinde!
#1
İspanyol markanın kompakt sınıf otomobili olan Leon, 2012 yılında pazara sunulan 3. jenerasyonun bir milyon adetlik satış adedine ulaşmasını kutluyor. Leon'u en çok tercih eden ülkeler arasında ise Türkiye'de 49 bin 223 adetlik satışla 4. sırada bulunuyor.

[Resim: NLOQ8X.jpg]

Seat Leon'un üçüncü nesli 1 milyon adetlik satış başarısı yakaladı. Seat'ın en çok satan modeli olan otomobil 2012 yılında Paris Motor Show'da tanıtılmış ve kısa bir süre sonra tamamen yenilenmiş tasarımıyla pazara giriş yapmıştı. Tasarım ve işlevselliğe dayanan “Leon formülü” sayesinde, otomobil, önceki 30 yıl boyunca Ibiza'nın hakimiyetinde olan Seat'ın ürün gamında en çok satılan model olma unvanını kazandı.

2012 yılından bu yana satışı gerçekleşen üçüncü nesil Leon'un en çok tercih edildiği pazarlar; 237 bin 558 adet satışla Almanya, 206 bin 785 adet satışla İspanya, 131 bin 062 adet satışla İngiltere ve 49 bin 223 adet satışla Türkiye oldu.

[Resim: kMXP7D.jpg]

Martorell'de üretilen Leon modelleri, Volkswagen Group'un modüler MQB platformunda inşa ediliyor. 800 milyon Euro'luk bir yatırım planıyla geliştirilen platform, teknoloji açısından benzeri görülmemiş bir adımdı. Leon ile birlikte, üretim kalitesi artırıldı, bunun yanı sıra bin 600 kişiye doğrudan, yan sanayi de ise 6 binden fazla kişiye istihdam sağlandı.

Seat Başkanı Luca de Meo, Leon'un satış başarısı ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Leon, beş kıtada Seat müşterileri tarafından en çok tanınan ve beğenilen otomobil. Leon, şirketin dönüşümünün arkasında yatan en önemli itici güçlerden biri oldu. Leon modelimiz, Seat'ın 2018 yılında gerçekleştirdiği 517 bin 600 adetlik rekor satış rakamına da büyük katkı sağladı.”

Alıntı: Sözcü
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi