Hosting taşıma sırasında sitemizde veri kaybı yaşadık ve tüm üyelikler silindi. Tekrar üye olmanız ricası ile VagcLubTR Yönetimi


Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seat’ ın Yeni Suv’ unun Adı Belli Oldu: Tarraco
#1
SEAT’ın sosyal medya hayranları, markanın yeni SUV’unun ismini belirledi. 146 binden fazla kişinin katıldığı anket sonucunda, SEAT’ın yeni SUV’unun adı Tarraco oldu. Bu yılın sonunda dünya lansmanı yapılacak olan yeni SUV, Türkiye’de 2019’un ikinci yarısında satışa sunulacak.

[Resim: k6yNdD.jpg]

SEAT’ın yeni SUV’u ismini Tarraco antik kentinden aldı. Antik dönemde İspanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan ve Romalılar zamanındaki ismi Tarraco şehri, günümüzde Tarragona olarak adlandırılıyor. Şehrin arkeolojik kalıntıları, 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alındı.

[Resim: NDRv0X.jpg]

SEAT’ın halk oylamasıyla belirlediği ilk model adı olan Tarraco, aynı zamanda markanın ürün gamında, ismini İspanya’daki yer isimlerinden alan 14’üncü model. 1982’de geliştirilen Ronda, bundan 36 yıl önce adını bir İspanyol şehrinden alan ilk SEAT modeli olmuştu. Ronda’yı, adını İspanya coğrafyasından alan 12 model daha takip etti: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Cordoba, Arosa, Leon, Altea ve listeye en son eklenen iki model olan Ateca ve Arona.

[Resim: RDl7zR.jpg]

Yeni Tarraco, SEAT’ın SUV atılımının son adımı

Yeni SEAT Tarraco ile marka, şimdiye dek gerçekleştirdiği en büyük ürün atılımına yeni bir model eklediği gibi, Ateca ve Arona gibi modeller içeren SUV ürün gamını, 7 yolcu kapasiteli yeni bir otomobil ile tamamlıyor. 2016 yılında Ateca’nın lansmanı ile başlayan ürün atılımı 2017 yılında yeni bir görünüm kazanan Leon, beşinci nesil Ibiza ve yeni Arona crossover ile devam etti.


[Resim: pnpZJa.jpg]

%70 eğimli bir arazide kolaylıkla sürüş imkanı sunan model, dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatıldı.Bu sayede en zorlu arazilerde bile üstün performans elde edilebiliyor..

%85 yana eğimi aşabilecek şekilde tasarlanan Yeni Tarraco, bu özelliği ile arazide giderken sağlamlık ve güvenlik hissini kullanıcıya yansıtabiliyor..

Herhangi bir devrilme durumunda ise kapı kilitlerini otomatik olarak açan Tarraco, motoru durduruyor ve acil durum çağrısı gerçekleştiriyor..

6 farklı sürüş modu, geniş bir yelpaze sunan model, modlar arası geçişi ufak bir düğme ile yapıyor..Markanın en büyük modeli olmasından dolayı en pahalı modeli de Tarraco olacak.


Edinilen bilgiye göre Seat Tarraco'nun başlangıç fiyatı 220-230 bin TL civarlarında olması bekleniyor..

https://www.seat.com.tr/kurumsal/haberle...secti.aspx
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi