Hosting taşıma sırasında sitemizde veri kaybı yaşadık ve tüm üyelikler silindi. Tekrar üye olmanız ricası ile VagcLubTR Yönetimi


Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VW Front Assist detay ve faydaları
#1
VW Front Assist öndeki aracın arkasına çarparak gerçekleşen kazalardan kaçınmaya veya bunları hafifletmeye yardımcı olmak için dizayn edilmiş bir sistemdir. Arabanın önüne yerleştirilmiş olan bir uzun mesafeli radar bir şey yapılmadığı takdirde çarpılacak olan 80 m'ye kadar öndeki araçları algılayabilir. Ön radardan gelen bilgi opsiyonel olarak ön cama monte edilmiş kameradan gelen bilgi ile birleştirilerek çarpışma olasılığı hesaplanır. Sistem belirli kritik noktalarda giderek artan önlemler kullanarak sürücünün kazadan kaçınmasına yardımcı olur. İlk olarak, sistem bir çarpışma ihtimali olduğunu hesapladığında, optik ve akustik uyarılar verir ve sürücünün kazadan kaçınmak için yapacağı manevraya hazırlık olarak frenleme sistemini önceden hazırlar. Sürücü tepki vermezse ve kritik durum daha da artarsa başka uyarılar verilir: 'dokunsal' uyarı olarak küçük bir frenleme darbesi kullanılarak sürücü tepki vermeye teşvik edilir. Aynı anda, frenler hazırlanır, böylelikle sürücü ne şekilde fren yaparsa yapsan Front Assist çarpışmadan kaçınmak veya hafifletmek için gerekli olan frenleme gücünü otomatik olarak kullanır. Sürücü hala tepki vermiyorsa, sistem çarpışmayı hafifletmek için otonom olarak frenleme uygular. Front Assist 30 km/s hıza kadar tam frenleme uygular ve hareketli ya da sabit nesneleri algılayabilir; 30 km/s ve 80 km/s arasındaki hızlarda otomatik frenleme yoktur ancak sistem sabit bir nesne algılarsa sürücüyü uyaracaktır; 30 km/s ile 200 km/s hızları arasındaki akıcı trafikte sistem sürücüyü uyarma, kısmi frenleme ve fren yardımı konusunda tam kapasite ile çalışır.
güvenlik faydası nedir ?

Kaza veri tabanlarının analizi binek araçlarda yaralanan insanların yüzde 19'unun boylamasına gerçekleşen kazalara karıştığını ortaya çıkartmıştır. Bu gibi kazaların ana sebepleri sürücünün dikkatinin dağılması veya dalgınlığı ve bir sürüş durumu yanlış değerlendirildiğinde sürücünün hatalı algılarıdır. VW Front Assist 0 km/s ve 200 km/s arasındaki hızlarda farklı işlevsellik seviyelerinde çalışır. Yollardaki bütün arabalar bu şekilde bir sistem ile donatılsaydı, her yıl yaklaşık 130 hayat kurtarılabilir ve yaklaşık 2000 ciddi yaralanma önlenebilirdi.Sistem nasıl değerlendirilmiştir ?
Sistem yazılım testleri için test edilmiştir. Sistemin işlevselliğini doğrulamak amacıyla laboratuvar ortamında, SiL (döngüdeki yazılım) ve HiL (döngüdeki donanım) testleri gerçekleştirildi. 
Harici organizasyonlar farklı uyarı stratejilerinin sürücü reaksiyonu üzerindeki etkisini inlemek amacıyla VW için çalışmalar yaptılar. Bu çalışmalar VW Front Assist'in sürücüye uyarılar verilirken, kısmi ve tam frenleme uygulanan noktalarda hedefleri tutturduğundan emin olmak için kapsamlı pist testleri ile tamamlandı. Ek olarak, VW sürücüleri sistemin güvenilirlik ve performansından emin olmak için gerçek dünya sürüş şartlarında milyonlarca kilometre yol kat ettiler.


Sınırlamalar nedir ?
VW Front Assist sürücü tarafından kapatılabilir. Kapatıldığı takdirde bu mod o esnada kullanılan kontak anahtarına kaydedilir ve o anahtarın kullanıcısı için tekrar açık hale getirilene kadar kapalı kalır. Yeni bir yolculuğun başında 'açık' hale gelmez. 


VW Front Assist arabanın yaklaşmakta olduğu nesnelerden yeterli radar yansıması gelmesine ihtiyaç duyar. Ayrıca, radar sensörü önündeki yolun tamamen açık ‘görüşüne’ sahip olmalı, etkinliği kar, sağanak yağmur, buz veya kir gibi kontaminasyonlarla zayıflatılmamalıdır. 
30 km/s üzerindeki hızlarda, Front Assist tarafından sağlanan kısmi frenlemenin derecesi opsiyonel mono-kameranın takılı olup olmamasına bağlıdır. Kamera takılı iken 6 ms-2 kısmi frenleme uygulanmıştır; kamera olmadığında sağlanan yavaşlama 3,5 ms-2 olmuştur


Kullanım

VW Front Assist AB 27 içinde güvenlik paketinin bir parçası olan opsiyon olarak VW Golf modelinde sunulduğu için ödüllendirildi. Opsiyonel ekipmanın kullanımı ülkeden ülkeye değişebilmektedir. Bazı ülkelerde, opsiyonel güvenlik ekipmanları sadece bir paketin parçası olarak başka özelliklerle birleştirildiğinde mümkün olabilir ve tüm model değişkenlerinde sunulmayabilir. Sistemin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için satıcınız ile görüşmelisiniz.
Bul
Alıntı
#2
Eline emeğine klavyene sağlık bajganım.  Smile
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi